Strona głównaFRANCJALuksusowy zestaw łazienkowy Porcelaine depuis 1773 de Paris La Posta
dostępność: 1
Prezentujemy elegancki zestaw łazienkowy, znany niedyś wszytskim królewskim dworom Europy. Zestaw tworzą dwa mniejsze porcelanowe kubki, jeden większy kubek, taca, puzderko oraz mydelniczka. Wszytskie elementy należą do kolekcji La Posta. Każdy z elementów sygnowany na podstawie logo marki oraz nazwą kolekcji.
stan zachowania zestawu uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. z pewnością bedzie stanowił nietuzinkową ozodbę łazienki.
Wymiary:
Kubki x2:
wysokośc: 8,5cm
średnica wylewu: 6,5cm
średnica podstawy: 5cm
Kubek duży:
wysokość: 12cm
średnica wylewu: 8,5cm
średnica podstawy: 8,5cm
mydelniczka:
wysokość: 3cm
długość: 14,5cm
szerokość: 10cm
taca:
długość: 22cm
szerokość: 10cm
wysokość: 1,5cm
puzderko:
wysokość: 4,5cm
średnica wlotu: 8cm
średnica podstawy: 7,5cm
Porcelaine depuis 1773 de Paris-założona w 1773 roku przez Jean-baptiste Locre, Porcelaine de Paris, była jedną z pierwszych manufaktur, które wykorzystały chiński sekret porcelany. Natychmiast skierował się do handlu luksusami, sprzedając je Królewskim Dworom Europy.
Ale nawet wtedy część jego produkcji miała charakter utylitarny: takie jak chłodziarki do wina, kosze z owocami, wazony itp.
Po przetrwaniu rewolucji francuskiej firma Porcelaine de Paris stale produkowała zastawy stołowe, a także przedmioty czysto dekoracyjne, wazony, pudełka itp., Otrzymując zamówienia z całej Europy. Jego witalność była niewiarygodna, tworząc jeden nowy model każdego dnia przez 30 lat!
Około 1830 roku zamknięto większość fabryk odpowiadających za sławę porcelany w Paryżu. Jednak tradycja nie mogła zaniknąć i przybyli nowi utalentowani mężczyźni. Wśród nich był Jean-Marx Clauss, garncarz urodzony w Niemczech, który kupił budynek Rue de la Pierre-Levee, gdzie przejął działalność Locre. Pod tym adresem do niedawna przebywała „Porcelaine de Paris”.
Następnie M. Achille Bloch prowadził fabrykę od 1887 do 1914 roku. W tym okresie firma Porcelaine de Paris stworzyła 9500 nowych wyrobów. Jego syn Robert obejmie kierownictwo fabryki po I wojnie światowej i przeniósł część działalności do nowej fabryki położonej 200 mil na południe od Paryża. Pracownie zdobienia pozostały w Paryżu, przy rue de la Pierre-Levee. Robertowi Blochowi pomagała żona, utalentowana malarka, która pracowała z Robem Malletem-Stevensem. W tym okresie pojawiła się nazwa „Porcelaine de Paris” związana z niebieskimi strzałami Locre.
II wojna światowa rozpoczęła się w 1939 roku. Robert Bloch wyjechał z rodziną do Nowego Jorku. Tam otworzył „Pracownię dekorowania niebieskich strzał” na West Third Street. Jego partner Paul Molho wyjechał do Madrytu. I obaj ponownie połączyli siły w 1945 roku, aby przywrócić do życia starą fabrykę przy rue de la pierre-Levee.
W 1949 r. Zaczęto stosować transfery, aby umożliwić większą i tańszą produkcję. I z tej nowej techniki zrodził się pomysł na dekorację sanitariatów, od szklanej szczoteczki do zębów po umywalki na cokołach. Nastąpiła przytłaczająca pozytywna odpowiedź.
W latach 80-tych Patrick Molho i Michel Bloit, synowie Paula Molho i Roberta Blocha, do niedawna byli szefami firmy.
Numer katalogowy: 3994
Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.
Strona głównaAntykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl
Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.