Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Porcelanowa patera Carl Tielsch Altwasser 1875-1909

Strona głównaPORCELANAPorcelanowa patera Carl Tielsch Altwasser 1875-1909

dostępność: 2

img_20201002_114403.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezentujemy piękną, porcelanową paterę marki Carl Tielsch Altwasser. Patera niezwykle elegancka, zdobiona modnym połączeniem kolorystycznym-złota z czernią. Pateraposiada oryginalną kobaltową sygnaturę, świadczącą o tym,iż mogła być wyprodukowana w latach 1875-1909.

Stan zachowania przedmiotu, zważywszy na jego wiekowość, uznaje się za dobry i godny polecenia. Patera nosi ślady użytkowania w postaci otarć na złoceniach. W swojej kolekcji posiadamy 2 patery tego typu. To eleganckie naczynie eksponujące drogne praliny, czy domowe wypieki, z pewnościa zachwyci zgromadzonych, przy stole gości.

Wymiary:

średnica: 26cm

 

Fabryka porcelany w Starym Zdroju została założona w 1845 roku przez Carla Tielsha i Gideona von Walenberga jako Carl Tielsh & Co Porzellanmanufaktur. Produkowała szeroki wachlarz wyskoiej klasy przedmiotów użytkowych oraz artystycznych. Jej luksusowe produkty były licznie prezentowane na licznych wystawach i niejednokrotnie zdobywały nagrody oraz wyróżnienia. Były bardzo cenione co pozwoliło na intenyswny rozwój i rozbudowę fabryki w II połowie XIX wieku. W 1900 roku fabryka przystąpiła do Związku Niemieckich Manufaktur Porcelany w Berlinie.
W 1906 roku wraz z otwarciem kolejnego budynku fabryki oddano również do użytku poraz pierwszy zastosowany w przemyśle porcelanowym piec tunelowy, który znacznie usprawniał proces wypału wyrobów.
W 1932 roku nastąpiła fuzja fabryk Carl Tielsh & Co oraz C.M. Hutschenruther A.G. Hohenberg.

W latach 1939–1945 manufaktura została wpisana na listę fabryk zbrojeniowych III Rzeszy, produkując dla Wehrmachtu zastawy kantynowe, elektryczne elementy porcelanowe itd.
Po kapitulacji Niemiec i zajęciu Wałbrzycha przez Armię Czerwoną zakład został upaństwowiony i w 1946 roku przyjął nazwę Tielsch Państwowa Fabryka Porcelany. Obecną nazwę Wałbrzych fabryka przyjęła w 1952 roku

Numer katalogowy: 3667

PORCELANA

cena: 199.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 3667

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Ze względu na to, jaki jest skład masy porcelanowej i jak się ją wytwarza, porcelanę europejską dzieli się na porcelaną twardą typu miśnieńskiego i porcelanę miękką, typu francuskiego. ... więcej