Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Talerzyk śniadaniowy MIŚNIA SWAN SERVICE

Strona głównaPORCELANATalerzyk śniadaniowy MIŚNIA SWAN SERVICE

dostępność: 1

img_20210904_105319.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Ten wyjątkowy przedmiot przenosi kulturę jedzenia z dworu króla Augusta III, na dzisiejsze stoły. Barokowa uroda prezentowanego dzieła, urzeka dbałością o detale i bogactwem wzorów i kolorów. Wspaniały Swan Service, którego cześć stanowi prezentowany talerzyk bread& butter, należy do projektu mistrza modelarstwa- Johanna Joachima Kaendlera, który  z ponad 2200 elementami, powstał w latach 1737-1742. Do dziś uważany jest za opus magnum niemieckiej sztuki barokowej. Centralne elementy dekoracyjne, takie jak tytułowa para łabędzi lub majestatyczna czapla, zdobią wypukłą krawędź talerza w formie delikatnej płaskorzeźby. Bardzo szczegółowo opracowane fale podkreślają plastyczność wysokiej jakości porcelany miśnieńskiej.

Stan zachowania uznaje się za bardzo dobry i godny polecenia. Talerzyk jest sygnowany wzorem skrzyżowanych kobaltowych szabli i nr seryjnym, świadczącym o oryginalności i jakości prezentowanego przedmiotu.

Wymiary:

wysokość: 2,5 cm

średnica: 16,5 cm

Numer katalogowy: 4248

PORCELANA

cena: 1 490.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4248

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej