Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Cylinder Pager Fabrik Niemcy

Strona głównaINNECylinder Pager Fabrik Niemcy

dostępność: 1

img_20220319_104445.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

 Na przełomie XVIII/XIX wieku mężczyzna bez nakrycia głowy był niczym święty bez aureoli – tracił swoje miano. Nosili je prawie wszyscy i prawie wszędzie. W drugiej połowie XVIII wieku trikorny zaczęły powoli ustępować miejsca nowemu fasonowi, zwiastującemu nadchodzącą rewolucję przemysłową. Początkowo cylindry były wykonywane z filcu bobrowego. Zapotrzebowanie na ten surowiec było tak duże, że pod koniec XVIII wieku bóbr stał się zagrożonym gatunkiem w Anglii – popyt na sierść do produkcji kapeluszy był jednym z czynników stymulujących eksplorację i podbój Dzikiego Zachodu.Kolejne stadium rozwoju stanowiły cylindry jedwabne – kaplinę formowano z gazy i flaneli nasączanych szelakiem na drewnianym kopycie, a następnie wypiekano w piecu. Gotową skorupę powlekano jedwabnym płótnem. Współcześnie kapelusze wykonane tą techniką są bardzo rzadko spotykane i stanowią łakomy kąsek dla kolekcjonerów. Pierwszy cylinder został wyprodukowany w 1797 roku przez Johna Hetheringtona. Czarny, ozdobiony klejnotami i piórami szybko stał się modny głównie w Hiszpanii zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Kapelusze te stały się jednak bardziej popularne w Europie dopiero po 1820 roku. Ten posiadany przez nas został wykonany z jedwabiu, pochodzi z niemieckiej manufaktury i posiada oryginalne pudełko -nadszarpnięte znakiem czasu.

Ogólny stan zachowania samego cylinda, uznaje się za  dobry- wewnątrz widoczne logo twórcy, inicjały oraz niewiielki rozejście materiału w jednym miejscu.

Wymiary:

Etui:

wysokość:19cm

długość:34cm

szerokość:29cm

Cylinder:

wysokość:15cm

obwód mierzony wewnątrz:53cm

Numer katalogowy: 4585

INNE

cena: 390.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4585

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego wyjątkowego kruszcu, był przesąd ,że porcelanowe naczynia rozpadały się w zetknięciu z trucizną!Dodatkową zachętą do zakupu zastawy, z tego ... więcej