Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Amfora Hubert Beguet XXwiek

Strona głównaWAZONY AMFORY SWIECZNIKIAmfora Hubert Beguet XXwiek

dostępność: 1

img_20220307_144106.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Prezetujemy piękną amforę pochodząca z belgijskiej manufaktury Huberta Bequet. Amfora,  urzeka swą formą i bogatą kolorystyką, z przewagą koloru turkusowego oraz efektownym malowidłem w lustrze, zdobiącym brzusiec naczynia. Przedmiot posiada oryginalną sygnaturę marki, wskazująca na to ,iż jest to wyrób XX-wieczny.

Stan zachownia określa się jako bardzo dobry z normalnymi śladami wieku-głównie na poziomie przetarć na złoceniach.

Wymiary:

wysokość:39cm

średnica wylewu:12,5cm

podstawa:11,5cm/11,5cm

 

 

Hubert Bequet rozpoczął swoją karierę w 1926 roku u belgijskiego producenta ceramiki Auguste Mouzin et Cie (AMC). Firma AMC była znana z wysokiej jakości wyrobów ceramicznych, a zwłaszcza z wprowadzenia w 1910 r. masowych zegarów ceramicznych.

Bequet otworzył własną fabrykę ceramiki w 1934 roku w Quaregnon, wykorzystując wszystko, czego nauczył się w AMC. Szczytem sukcesu fabryki był rok 1963, kiedy zatrudniała ona 150 pracowników, ale ostatecznie zamknęła swoje podwoje, gdy garncarstwo i jej dyrektor zaczęli doświadczać różnych problemów. Duża fabryka została zamknięta w grudniu 1982 r. Hubert Bequet kontynuował jednak produkcję ceramiki w małym warsztacie „Ceramika Borinage” do kwietnia 1985 r., zanim została zamknięta na stałe.

Numer katalogowy: 4569

WAZONY AMFORY SWIECZNIKI

cena: 689.00 zł

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 4569

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Nazwę porcelana użył ponoć po raz pierwszy Marco Polo w XI wieku podczas swojego pobytu w Chinach. Zobaczył porcelanę i nazywał ją porceletta. Porceletta to po polsku porcelanki, czyli nazwa ... więcej