Wartość zakupów: 0.00 zł
(0) Logowanie

nowości

promocje

szukaj w opisach i tytułach

zaawansowane wyszukiwanie

Duża waza Rosenthal "Biała Maria"

Strona głównaWAZY SOSJERKI INNEDuża waza Rosenthal "Biała Maria"

dostępność: 0

20231018_094459.jpg

powiększ zdjęcienajedź myszką na zdjęcie

Przedstawiamy wspaniałą wazę wyprodukowaną przez renomowaną, niemiecką manufakturę Rosenthal z kolekcji Biała Maria.

Ponadczasowa elegancja przekładająca się na ponad 100-letni sukces niezwykłej kolekcji Rosenthal Biała Maria, która doczekała się młodszych kolekcji m.in. różanej, błękitnej, kryształowej. I pomyśleć, że wszystko zrodziło się z miłości nie tylko do tego wyjątkowego materiału jakim jest porcelana ale przede wszystkim z miłości do drugiego człowieka. Kolekcja to dowód miłości Philippa Rosenthala, założyciela marki  do jego żony Marii.

Waza o 8-kątnym kształcie z dwoma uchwytami po bokach. Osadzone na węższej podstawie która ozdobiona jest charakterystycznym reliefem dla Białej Marii inspirowany kwiatami granatowca. Pokrywę wazy również zdobi ten subtelny motyw na obrzeżu oraz uchwycie. Sygnowana na spodzie. Wspaniale zaprezentuje się na środku stołu przy rodzinnym obiedzie a już na pewno z innymi naczyniami z tej kolekcji !

Stan zachowania uważa się za bardzo dobry.Porcelana bez uszczerbków,jedynie na górnym rancie przebarwienia.

Zapraszam do zakupu !

Wymiary:

wys. 12,5-21cm.z pokrywą

śr. wlewu 25cm

śr. podstawy 15cm

poj. 2,5L

Znana na całym świecie firma produkująca wysokiej klasy przedmioty porcelanowe i nie tylko bierze swój początek pod koniec XIXw. Około roku 1879 do Niemiec powraca Philip Rosenthal. Doświadczenie które otrzymał od ojca oraz pracy w stanach pozwoliło mu na otwarcie działalności zajmującej się malowaniem porcelany. Swoją firmę otwiera w Erkersreuth. Rozwijająca się firma szybko zaczęła wprowadzać także swoje produkty przenosząc się do bawarskiego Selb. Firma współpracująca z wybitnymi artystami światowej sławy do dnia dzisiejszego nie przerwała swojej działalności i stała się największą firmą produkującą przedmioty porcelanowe. Philip Rosenthal jako pierwszy użył swojego stylizowanego podpisu w charakterze sygnatury, która dziś jest jedną z najbardziej znanych na świecie.

Numer katalogowy: 5151

WAZY SOSJERKI INNE

cena: SPRZEDANA

Opcje

Poleć produkt

numer katalogowy: 5151

Ten produkt nie ma powiązań z innymi produktami.

Strona główna

Newsletter

Nasze sklepy

Antykb
43-400 Cieszyn
ul. Frysztacka 105
tel.: 882 773 966
tel.: 795 136 444
e-mail: galeria@antykb.pl

Płatności

Antyki to moja pasja ktora pragne sie z panstwem podzielic. Antyki otaczaja nas nas na codzien wzbogacaja nasze zycie, upiekszaja nasze domy, nadaja im harakteru ale to rowniez dobra inwestycja to one nie traca na swojej wartosci, mozna je przekazac z pokolenia na pokolenie, to one beda przypominac nas naszym wnukom. Kaj ktos kiedys powiedzial czlowiek jest tylko ich przemijajaca czastka.

Ciekawostki
Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile warta jest najdroższa filiżanka na świecie? Cóż, odpowiedź na to pytanie wręcz zwala z nóg, bo mówimy w tym przypadku o kwocie sięgającej ... więcej